Меню сайта

СТОРІНКА ПСИХОЛОГА


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Практичний психолог

Голубнича Вікторія Віталіївна

Бахмутського індустріального технікуму ДВНЗ «ДонНТУ»


                        Психолог надає допомогу та консультує:

Каб. 213

  

Контактний телефон:  (095) 55-46-179          

      

ВІДЕОРОЛИК "НАСИЛЛЯ В СІМ`ї"

Гендерні стереотипи

Культура кожного суспільстваміститьузагальненіуявлення про те, якими є чоловіки і жінки, та чим вони повиннізайматися. Такіузагальненіуставленіуявленнястосовноспільнотчоловіків і жінокзагаломназиваютьґендерними стереотипами. Вони є стійкими до змінявищами, якіскладаютьсяізособистісних рис, фізичних характеристик, соціальних та біологічних ролей. Зазвичай вони можуть бути далекими відреальності, неточними та вельми віддаленимивідреальних рис і поведінкиокремогоіндивіда. Соціальніролівизначаються як сукупністьочікуваньщодоповедінкиіндивіда, котрийзаймаєпевнупозицію в процесівзаємодії.

Ґендерніролізумовленідиференціацієювсіхчленівсуспільства на двікатегорії – чоловіків і жінок – і передбачаютьочікуванувід них ціннісно й нормативно визначенуповедінку. Віднародженнякожналюдинаодержуєприписаний статус відповідно до статі, тобто статус дівчинки/жінки та хлопчика/чоловіка з відповіднимиочікуваннямищодоїхньоїповедінки.

Виховна година з елементами тренінгу в рамках заходів, спрямованих на розвиток гендерної культури серед студентської молоді.

Вправа «Ціна стереотипу»

 

Мета: знайомство з розумінням «гендерній стереотип» .Аналізування стереотипу «чоловік-добувач, а жінка-хранителька вогнища»

 

 

Інформація для ознайомлення

Важливі номери
(варто мати у телефоні):

Національна Поліція України: 102.
Гаряча лінія Національної поліції України: 0-800-500-202.
Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 76.
Національна «гаряча лінія» з запобігання домашньому насильству «Ла Страда-Україна»:
 0-800-500-335 (з мобільного) або 116 123 (зі стаціонарного). 
Національна дитяча «гаряча лінія» «Ла Страда-Україна»:
 0-800-500-225 (з мобільного) або 116 111 (зі стаціонарного).
Запобігання насильству(фізичного, психологічного, сексуального та економічного) Благодійний фонд Слов'янське Серце: +38 050-036-86-65 (цілодобово, дзвінки згідно тарифів вашого оператора).
Національна лінія з протидії торгівлі людьми: 
0 800 505 501 (з мобільного) або 527 (зі стаціонарного).
Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20.
Служба розшуку дітей: 116-000.
Урядова гаряча лінія: 15-45.
Безоплатна правова допомога: 0-800-213-103.

У місті Бахмут:
У виконкомі Бахмутської міської ради працює «Телефон довіри» за номером (0627)44-05-06 (з мобільного, згідно тарифів вашого оператора) чи 44-05-06 (зі стаціонарного). Щоденно,  крім суботи та неділі, з 14.00. до 16.00.
Сайти де можна знайти детальну інформацію:
Бахмутська Міська Рада - http://artemrada.gov.ua/
Громадської організація «Ла Страда-Україна»  https://la-strada.org.ua/ або https://www.facebook.com/lastradaukraine/

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ І СВОЇХ БЛИЗЬКИХ!
 

ПОСІБНИК "ПРОТИДІЯ КОРОНАВІРУСУ"

БОРОТЬБА ЗІ СНІДом ТА ВІЛ!

Найпопулярніші міфи про ВІЛ/СНІД:
•    ВІЛ передається при поцілунку, кашлі і чханні – МІФ
Слина, мокротиння, сльози, піт, сеча, блювотні маси не можуть стати причиною зараження ВІЛ. Так само абсолютно безпечними є обійми і рукостискання.
•    Можна заразитись вірусом через побутові предмети - посуд, одяг, телефон, унітаз і т.д. – МІФ
Це неможливо так само, як і зараження через їжу, яку приготувала ВІЛ-інфікована людина.
•    ВІЛ можна підхопити через укуси комах. – МІФ
Комарі, мухи, клопи, воші не можуть переносити вірус імунодефіциту.
•    ВІЛом можна заразитись через шерсть кішки, укус собаки чи контакті з дикою твариною. – МІФ
Тварини не можуть переносити вірус імунодефіциту.
•    Анальний секс не може бути причиною зараження. – МІФ
Будь-який сексуальний контакт без презервативу (анальний, вагінальний, оральний) може стати причиною зараження.
•    ВІЛом не можна заразитись в салонах краси. – МІФ
Будь-які інструменти, які багаторазово використовують для ін’єкцій, пірсингу, татуювання, можуть стати причиною інфікування. Переконайтеся, що майстер простерилізував інструменти.
•    ВІЛ не передається від матері до дитини. – МІФ
ВІЛ передається під час вагітності та пологів, під час грудного вигодовування від ВІЛ-інфікованої жінки до дитини, якщо не вживати профілактичні засоби.
ВІЛ і СНІД – в чому різниця?
ВІЛ – вірус імунодефіциту людини. Він вражає і поступово знищує клітини імунної системи людини, які захищають організм від інфекцій. ВІЛ призводить до розвитку СНІДу впродовж 8-10 років. При належному лікуванні цей процес може бути значно довшим.
СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це кінцева стадія інфекційного захворювання, викликаного вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Цей вірус уражає спеціальні клітини крові (лімфоцити), які відповідають за захист організму людини від різних мікробів та пухлин і поступово вбиває ці клітини.

Як захистити себе від ВІЛ/СНІДу
Найчастіше – у понад 70% випадків - ВІЛ в Україні передається статевим шляхом. Тому фахівці рекомендують використовувати презервативи, утримуватись від сексуальних контактів з незнайомими партнерами, а маючи постійного партнера, зберігати вірність. Вірусом імунодефіциту можна заразитись через кров, тому дуже важливо, щоб для ін’єкцій використовувались лише одноразові стерильні шприци і голки, а інструменти для пірсингу, татуювань, манікюру тощо – стерилізувались.ВІЛ також передається від матері до дитини під час вагітності, пологів та грудного вигодовування. В цьому випадку лікарі проводять антиретровірусне лікування матері під час вагітності та пологів, призначають кесарів розтин та рекомендують штучне вигодовування.
Як боротися з ВІЛ?
ВІЛ сам по собі є дуже непомітним вірусом. Він швидко гине під дією простих дезинфікуючих речовин: спирту, хлораміну, а також високої температури (кип’ятіння миттєво вбиває ВІЛ). Тому елементарні гігієнічні засоби як вдома, так і в медичних закладах легко його знешкоджують. Але, якщо, ВІЛ потрапляє в організм, знешкодити його там уже неможливо: на сьогоднішній день ще не існує ліків чи вакцини проти цього вірусу.
Куди слід звернутися для обстеження на ВІЛ?
ВІЛ неможливо визначити за зовнішнім виглядом. Фахівці стверджують, що кожна друга ВІЛ-інфікована людина не здогадується про свою хворобу. Від моменту зараження ВІЛом до вираження симптомів СНІДу може пройти понад 10 років. Виявити проблему може лише спеціальний аналіз крові на ВІЛ. Слід також пам’ятати про «період вікна» - час з моменту інфікування до можливості виявити вірус становить 3-6 місяців, тому можливо доведться здати аналіз повторно, через деякий час.
Обстеження на наявність ВІЛ найкраще пройти в кабінеті довіри (чи анонімного обстеження). Такі кабінети створені в кожному обласному центрі України та в багатьох містах. Його адресу можна дізнатися через телефонну довідкову службу або в будь-якому медичному закладі. Прийом у таких кабінетах ведеться анонімно й на умовах довіри, тобто збереження таємниці одержаних від вас відомостей.

 

СТОП БУЛІНГ!

Булінг (цькування) - діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
Типовими ознаками булінгу (цькування) є:
- систематичність (повторюваність) діяння;
- наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
- дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого".

Жертви буллінгу часто вибираються довільно. Мета цієї гри - виключити когось із компанії, і часто не має ніякого значення, як жертва поводиться, як виглядає. Заводіям цькування потрібна певна реакція жертви, але що ще важливіше - вони підвищують свій статус, принижуючи іншу дитину.

Чи може дитина захистити себе сама?
Перше, що повинна зробити дитина, яка зіткнулася з цькуванням - повідомити про це батькам і педагогам. Для цього між ним і навколишніми його дорослими повинні бути довірчі відносини.
Потрібно допомогти дитині опрацювати найбільш ефективний і безболісний для нього сценарій взаємодії з кривдниками. Не приймати їхні правила гри, не вестися на провокації, відповідати впевнено, не входити в стан жертви.
Куди звертатися, якщо я або мої діти зіткнулися з Буллінгом?
Перш за все - до адміністрації навчального закладу.
Крім того, до навчальних закладів повинні бути прикріплені шкільні офіцери поліції - інформацію про них можна знайти на спеціальному стенді  або на сайті навчального закладу.

Ще можна зателефонувати на одну з гарячих ліній:
• Гаряча лінія для батьків – 116 000   
• Національна дитяча гаряча лінія при Міжнародному жіночому правозахисному центрі Ла Страда-Україна: 0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону) і 116 111 (з мобільного).
• У виконкомі Бахмутської міської ради щоденно,  крім суботи та неділі, з 14.00. до 16.00 працює «Телефон довіри» за номером 44-05-06.


Важливий аспект - довіра. Якщо дорослі або діти повідомляють про Булінг, їх слова варто сприймати серйозно. А реагувати - миттєво.
 

 

37 законів управління собою:

1. Прагни до досконалості і неповторності.
2. Займися самоаналізом.
3. Будь вимогливий до себе.
4. Дозволяй собі відпочинок - не ставай трудоголіком.
5. Жалій інших, не дозволяй жаліти себе.
6. Не будь рабом своїх бажань.
7. Створити свій спосіб життя.
8. Навчися мистецтву спілкування.
9. Будь серйозним тоді, коли це необхідно.
10.Вір в свої здібності.
11. Час невблаганний, це втрать його.
12. Зроби помилки корисним уроком - помиляються навіть королі.
13. Прагни до змін.
14. Будь відкритий до знань.
15. Не озирайся в минуле.
16. Праця на твою користь облагороджує.
17. Будь послідовним у вчинках.
18. Не відкладай на завтра те, що можеш зробити сьогодні.
19. Не пробачай собі того, чого не пробачаєш іншим.
20. Влада над собою - запорука влади над іншими.
21. Не докоряй іншим за їх недосконалість.
22. Керуй своїми емоціями - станеш непереможним.
23. Навчися справлятися зі стресом.
24. Виховуй силу волі.
25. Навчися контролювати своє тіло – стань його господарем.
26. Стань воїном у боротьбі з недоліками.
27. Не бійся бути  «білою вороною».
28. Навчись ставити  перед собою цілі.
29. Умій розставити пріоритети.
30. Робота на публіку -  доля блазня.
31. Порядок – частина порядності.
32. Вмій постояти за себе.
33. Будь королем – реалізовуй своє честолюбство.
34. Не піддавайся маніпуляціям.
35. Дозволяй інтуїції керувати своїми вчинками.
36. Частіше задавай собі питання «чому?»
37.Не бійся невдач – вони лише стимулюють.

 

УВАГА!
ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ!

1.    Працювати за кордоном можна, але ЛЕГАЛЬНО!
2.    Потрібно знати про всі можливі ризики, а також мати якомога більше інформації. (Довідкове бюро, Інтернет, Центри зайнятості, громадські організації).
3.    Якщо Ви звертаєтеся у фірму, обов’язково дізнайтеся, чи є у фірми ліцензія на працевлаштування за кордоном. Попросіть її оригінал. (Інформацію про ліцензування фірми можна дізнатися у Центрі зайнятості Вашого міста). Також має бути договір з країною працедавцем.
4.    З’ясуйте, чи займалася фірма, яка обіцяє працевлаштувати Вас за кордоном, цим видом діяльності? Бо часто ці фірми «перекваліфіковуються» з туристичних на фірму з працевлаштування. Це свідчить про небезпеку.
5.    Спробуйте дізнатись долю попередніх клієнтів фірми. Якщо Вам відмовляють надати таку інформацію, то це серйозне попередження, що вас обманюють.
6.    Попіклуйтесь, щоб Ваш контракт було написано мовою, якою ви розумієтесь, а також, щоб у ньому було чітко позначено:
•    Країна призначення
•    Ім’я роботодавця
•    Тип праці та умови праці
•    Умови оплати
•    Умови проживання та праці
•    Термін дії контракту
7.    Краще мати справу з фірмами, які беруть плату за свої послуги не авансом, а вираховують із Вашої першої закордонної зарплати. Цю умову обов’язково потрібно обумовити в контракті.
8.    Обов’язково залиште своїм родичам детальну інформацію про своє перебування за кордоном (адреса, контактний телефон).
9.    Дізнайтесь номери телефонів Українських посольств і консульств за кордоном. Ви можете звернутися у ці організації, якщо попали у небезпечну ситуацію чи загубили закордонний паспорт.
10.    Термін Вашого перебування за кордоном, вказаний у Вашій робочій візі (якщо Ви їдете працювати, туристичній – якщо відпочивати). Порушення візового режиму зробить неможливим Ваш подальший виїзд за кордон.
11.    Вивчіть хоча б елементарні слова іноземної мови, країни у якій збираєтесь працювати, бо це може врятувати Вам життя.

ПАМЯТАЙТЕ!
•    Нікому і ніколи не давайте свій паспорт навіть на нетривалий час. Документ, що засвідчує Вашу особу, має бути завжди тільки у Вас.
•    Ніколи не намагайтесь перетинати державні кордони НЕЛЕГАЛЬНО. Бо опинившись у чужій країні, не знаючи мови та законів цієї країни, ви наражаєтеся на небезпеку.
•    Ніхто не несе відповідальності за оголошення в Інтернеті чи газеті. Багато злочинних груп, що нелегально вивозять людей за кордон, часто виглядають, як цілком солідні фірми : Бюро подорожей, Центри з працевлаштування, Танцювальні клуби та ансамблі, Міжнародні служби знайомств, Шлюбні агенції тощо. 
•    Якщо фірма відмовляється Вам надати оригінал ліцензії, договір з країною – роботодавцем чи інші документи, то Вас обманюють.

Будь – яка нелегальна робота за кордоном означає: 
1.    Отримувати за свою працю у декілька разів менше!
2.    Не мати медичної страховки!
3.    Позбавитися всіх можливостей захистити себе!
ПАМЯТАЙТЕ, що довіряючи свою долю малознайомій фірмі або приватним особам (навіть якщо це Ваші родичі і знайомі), Ви наражаєтесь на серйозну небезпеку!

 

 

 

 

ВПЛИВ АЛКОГОЛЮ НА ЗДОРОВ'Я ЛЮДИНИ

Всі ми знаємо про шкідливий вплив алкоголю на організм людини. Тим паче, люди продовжують вживати алкогольні напої понаднормово і не задумуються над наслідками.

Міфи про алкоголь:

  • Алкоголь «рятує» від депресії. Коли людина переживає кризу чи стресову ситуацію, вона хоче розслабитися і хоч на мить забути про свої проблеми. І в цьому їй «допомагає» алкоголь. Але алкоголь має тимчасову дію, він дає змогу трохи відволіктися але не вирішує проблем, вони – залишаються.
  • «Вміти пити» - добре. Маються на увазі люди, у яких ферменти алкогольдегідрогенази вправно руйнують алкоголь. Людина не відчуває сп’яніння. Тому продовжує пити, бо гадає, що все під контролем. Але спирт в печінці стає оцтовим альдегідом — сполукою також токсичною для організму. І руйнувати його мають уже інші ферменти, які можуть діяти повільно.
  • Існує «безпезпечна» доза алкоголю. НЕ ІСНУЄ!!! Як би люди не прагнули пити “помірковано”, алкоголь діє на кожну клітину тіла і їй шкодить.
  • Алкоголь подовжує життя. Преса та блоги поширюють міф, начебто кава та алкоголь подовжують життя  -  довгожителі п’ють і те, і те. Але це викривлення та перекручування інформації. Ровесники століття з чаркою та філіжанкою просто мають хороші гени, та, ймовірно, інші бонуси буття. Алкоголь збільшує ризик деменції, раку підшлункової, стравоходу, печінки, прямої кишки, молочної залози. Люди, які надмірно споживають алкоголь, мають вищі ризики серцево-судинних хвороб, гіпертензії та абдомінального ожиріння. Крім цього, алкоголь погіршує поглинання вітамінів кишківником.
  • «Поєднуйте» каву та алкоголь. У разі похмілля кава допомагає не усім. З іншого боку, кофеїн допомагає подолати абстинентний синдром, тобто якщо людина пила і раптом вирішила зав’язати. Крім цього, кава істотно знижує ризик раку печінки, особливо в людей, що перехворіли на гепатит С і зловживають алкоголем, але якщо вони вже не п’ють. Але будьте обережні, поєднуючи ці два напої.
  • Мозок жінок та чоловіків реагує на алкоголь однаково. У жінок, що страждають на алкоголізм, в мозкові суттєві збільшені ділянки, що відповідають за задоволення та заохочення поведінки. А в чоловіків навпаки. При цьому алкоголь в чоловіків викликає вдвічі більший викид дофаміну (медіатору, що бере участь в заохоченні), ніж в жінок. Цим нині пояснюють більшу поширеність алкоголізму серед чоловіків. Слід зазначити, що науковці вважають, що мозок жінок більш вразливий до пошкодження алкоголем.
  • Алкоголь прояснює думки. Навпаки, алкоголь погіршує сприйняття людини, її здатність міркувати логічно та раціонально. Через це, у стані сп’яніння, людина не може контролювати себе повністю, що може спричинити ризиковану сексуальну поведінку, тобто незахищений секс з випадковими партнерами. Або спонукати до скоєння суїциду (за наявності таких думок чи у конфліктній ситуації). А найгірше, що людина, яка постійно зловживає алкоголем, може, навіть, скоїти злочин.
  • Алкоголь не впливає на гени. Алкоголь ЗМІНЮЄ роботу генів, що залучені в обмін холестерину, підтримання цілісності судин, нейропластичності, та рецепторів нейромедіаторів. Ці зміни називаються епігенетичні, тобто поверх генів нанесли мітки, які змінили активність генів. Досить часто епігенетичні зміни тривалі і навіть можуть передаватися наступним поколінням. Алкоголізм призвозводить до того, що гени запускають різні процеси — мозок гірше контролює поведінку, рівень холестерину та запальний фон в тілі зростають. Часто це поєднується із накопиченням вісцерального жиру — універсального покажчика ранньої смертності, особливо в чоловіків.

Втім, епігенетичні зміни і запалення внаслідок алкоголізму та вісцерального ожиріння можна частково спинити завдяки фізичним навантаженням та відмови від алкоголю.

Вплив алкоголю на організм людини:

  1. Алкоголь провокує коливання рівня цукру в крові

Річ у тім, що зазвичай після того, як ми приймемо певну дозу спиртного, рівень цукру у нас в крові суттєво знижується або підвищується. І у підсумку це викликає відчуття слабкості, запаморочення, проблеми з орієнтацією.

2. Погіршується серцевий ритм           

Надмірне вживання спиртних напоїв може викликати почастішання пульсу та збої у роботі серця. Токсини, що містяться в алкоголі, потрапляють в кров і порушують нормальну роботу різних систем організму, зокрема серцево-судинної системи.

3. Почервоніння шкіри

Один з результатів дії алкоголю на систему кровообігу — розширення судин, а це призводить до помітного почервоніння шкіри. У деяких людей алкоголь викликає значні перепади температури тіла та посилене потовиділення.

4. Виникають проблеми із зором, а саме його помутніння

Токсини, що потрапляють у кров, впливають на зір, він стає розпливчастим і затуманеним. Зауважимо, що це є досить небезпечним явищем, і не лише тому, що наслідком може бути поступове погіршення зору, але і тому, що людина в такому стані з більшою імовірністю може стати жертвою нещасного випадку.

5. Погіршується координація

У людини у стані сп’яніння слабшають не тільки м’язи, але й рефлекси, вона втрачає рівновагу. Тому така особа часто падає, з нею може статися нещасний випадок. Вона також значною мірою втрачає самоконтроль.

6. Проблеми з травленням

Алкоголь порушує кислотно-лужний баланс шлунка, через що дратується та запалюється його слизова оболонка, що захищає стінки шлунка від кислоти, яка міститься в шлунковому соці. Результатом цього може бути гастрит або кислотний рефлюкс. А найгірше, що може статися, – це виразка шлунку, рак шлунку та рак стравоходу.

7. Дегідратація (зневоднення організму)

Нирки належать до органів, які найбільш страждають від зловживання спиртним. Їм доводиться посилено працювати, виводячи з організму токсини. В результаті організм втрачає надто багато рідини та солей.

8. Головний болі

Високий рівень вмісту токсинів у крові та проблеми з метаболізмом є причиною головного болю, а також похмільного синдрому. Часто через кілька годин після вживання спиртних напоїв людина відчуває м’язове напруження та у неї починається головний біль (мігрень).

9. Нудота

У тих, хто випиває занадто багато, часто буває нудота та блювота, порушується травлення. Людина відчуває запаморочення і з тяжкістю зберігає рівновагу. У деяких людей такі симптоми виникають навіть після невеликих "доз" спиртного.

 

Календарь
«  Март 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031