Меню сайта

ПОРАДИ СТУДЕНТАМ


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Безпечний інтернет студентам

Правила спілкування в мережі Інтернет:

 

  1. На довіряй! Пам`ятай, що по іншу сторону екрану може виявитись будь хто, вдягнувший маску друга.
  2. Будь яку отриману інформацію перевіряй! Бажано з використанням декількох посилань.
  3. Не переоцінюй себе, на вудку маніпуляторів попадалися й більш розумні люди які теж вважали, що з ними такого не станеться.
  4. Вчиться, отримуйте знання, розвивайтесь, знайте, чим більше освічена людина, тим складніше підкорити її волю та маніпулювати нею.

Підготовка до іспиту
Організовуйте час правильно!


1.    Іспити вимагають значного напруження сил. Якісної думки та кмітливості. Іноді деякі студенти втрачають апетит, худнуть, погано сплять. Від того, наскільки правильно буде організований режим занять і відпочинку, багато в чому залежатиме успішне складання іспитів та збереження здоров’я.
2.    Медики не рекомендують у цей період змінювати звичайний режим дня. День має починатися із ранкової гімнастики. Фізична зарядка в період напруженої розумової праці, коли денна рухова активність значно знижена, особливо необхідна. За підручники й конспекти краще сідати в день, коли працездатність найвища.
3.    Після сніданку потрібно одразу приступати до занять. Краще починати о 8.30 і робити перерви для відпочинку на 10-15 хвилин щогодини. Відпочинок має бути активним: встати, виконати кілька фізичних вправ, нескладну домашню роботу.  Після 2.5 – 3 годин роботи  потрібно зробити тривалішу (20-30 хвилин) перерву для вживання Їжі, після чого можна позайматися ще три години. Потім обід і відпочинок – прогулянка на свіжому повітрі не менше двох годин або сон. Потім можна продовжити роботу.
4.    Під час підготовки бажано уникати  перегляду відеофільмів і телепередач, гри в шахи, читання художньої літератури, тому що вони збільшують і без того велике розумове навантаження. Дехто вважає, що музика, шум, розмови не заважають їм під час занять. Але це не так. Стомлення в цьому випадку настає значно швидше. Продуктивна розумова діяльність можлива лише за абсолютної тиші.
5.    Під час іспитів потрібно спати не менше 9 годин. Щоб краще підготуватися до ЗНО, діти часто недосипають, займаються  увечері й навіть уночі, підтримуючи енергію міцним чаєм або кавою. Цього робити в жодному випадку не можна! Нічні заняття неефективні, виснажують нервову систему, й призводять  до сонливого стану. Після безсонної ночі  складно продовжувати роботу, доведеться спочатку  виспатися, а отже – втратити час, коли працездатність  висока. Спати потрібно з відчиненим вікном. Це забезпечить повноцінний відпочинок і відновить працездатність.
6.    Деякі студенти, щоб не хвилюватися, приймають перед іспитами транквілізатори. Дарма! Пігулка може дуже підвести, тому що  погіршує увагу й пам'ять. Тай чи слід взагалі  уникати справжнього передіспитового хвилювання? Адже відомо, що вона мобілізує приховані резерви організму, підвищує його можливості.
7.    Напередодні іспиту краще припинити заняття в середині дня, своєчасно лягати спати, щоб прийти на іспит із ясною головою та хорошою пам’ятю.  Вранці ж рекомендується виконати всі звичайні гігієнічні процедури, до початку іспиту прогулятися на свіжому повітрі й коротко повторити навчальний матеріал. Усе це створить необхідний робочий настрій.
8.    На іспит потрібно прибути точно в призначений час. Не треба приходити на багато завчасно, тому що очікування більш виснажливе для нервової системи, ніж сам іспит. Після складання одного іспиту не слід одразу ж починати підготовку до наступного. Залишок екзаменаційного дня – час для розрядки, зняття напруженості, оновлення зниженої працездатності. 

ЯК ЕФЕКТИВНО ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ІСПИТІВ
Пам’ятка для випускників
1.    Щоб краще запамятати матеріал, необхідно постійно тренувати пам'ять. Виділяйте для цього хоча б 20 – 25 хвилин на день. Урахуйте, що продуктивність запамятовування змінюється протягом дня. Найкраще матеріал запамятовується між 8 і 12 годинами. Потім продуктивність запамятовування починає поступово знижуватися. І з 17 години рівень запамятовування знову поволі зростає й за відсутності значної втоми досягає свого піку до 19 години.
2.    Зрозуміло, що абсолютно все запамятати неможливо. Тому із загального потоку інформації необхідно вибрати найважливіше. Вирішивши для себе, яка саме інформація вам необхідна, чітко сформулюйте пізнавальну мету. 
3.    Важливою умовою швидкого запамятовування інформації є зацікавленість нею. Прагніть розширювати власний світогляд. Що більше людина знає, то кращє запамятовує.

 

Поради «Як навчитись відмовляти».

Алгоритм дії:
1.     Розберіться, що відбувається насправді: де ви; з ким ви; що вони роблять; як вони себе ведуть; як ви ставитеся до того, що відбувається?
2.    Подумайте про наслідки: як ви будете ставитися до себе завтра; чи може це призвести до проблем; чи може це завдати шкоди вашому здоров'ю; чи будуть ваші батьки розчаровані вами; які можуть бути наслідки?
3.    Прийміть своє рішення.
4.    Повідомте іншим про ваше рішення

Сказавши «НІ», ви можете 
•    добре до себе ставитися;
•    змушувати інших поважати себе за те, що ви особистість;
•    зберегти відносини з батьками;
•    зберегти здоров'я;
•    відгородити себе від нещастя;
•    не ризикуєте втратити друзів.

Сказавши “ТАК”, ви можете: 
•    втратити повагу до себе;
•    дозволити іншим приймати за вас рішення;
•    втратити повагу інших, оскільки вони бачать, що ви залежні;
             зіпсувати відносини з батьками.

 

 

Рекомендації психолога учням: "Підготовка до ЗНО"

 

Для того, щоб у кризовій ситуації не втра­чати голови, необхідно не ставити перед собою надзавдань і надмети. Не варто че­кати, доки ситуація стане катастрофічною. Починайте готуватися до іспитів заздалегідь, помалу, по частинах,спокійно.

  • 1.У пункт складання іспиту приходьте без запізнень, краще - за півгодини до початку тестування. Опануйте свої емоції, зберіться з думками. Сміливо заходьте до аудиторії. Не сумнівайтеся, усе вийде. Сядьте зручно, випряміть спину.
    Подумайте про те, у вас усе вийде, та виконайте дихальні вправи:

• сядьте зручно;

• глибокий вдих через ніс (4-6 секунд);

• затримка дихання (2-3 секунди), потім видих.

  2. Після виконання попередньої частини тестування (заповнення бланків), коли ви з'ясували всі незрозумілі для себе моменти, спробуйте зосередитися і забути про людей довкола. Для вас мають існувати лише текст завдань і годинник, що регламентує час тесту. Перед тим, як вписати відповідь, перечитайте запитання двічі і переконайтеся, що ви правильно зрозуміли його суть.

  3. Почніть із легких завдань! Почніть відповідати на ті запитання, в яких ви не сумніваєтеся. Тоді ви заспокоїтеся, думки стануть яснішими і чіткішими, увійдете до робочого ритму. Вся ваша енергія потім спрямується на складніші запитання.

  4. Пропускайте! Треба навчитися пропус­кати складні або незрозумілі завдання. Безглуздо недобрати балів лише тому, що ви не дійшли до «своїх» завдань, а застрягли на тих, які викликають усклад­нення.

  5. Забудьте про невдачу в минулому завданні. Думайте лише про те, що кожне нове завдання - це шанс набрати бали.

  6. Розрахуйте час так, щоб за дві третини всього відведеного часу пройтися по всіх легких завданнях. Тоді ви встигнете набрати максимум балів на легких завданнях, а потім спокійно повернетеся і подумаєте над складнішими, які спочатку довелося пропустити.

  7. Враховуйте, що тестові завдання розраховані на максимальний рівень складності, і кількість вирішених вами завдань може виявитися цілком достатньою для гарної оцінки.

 

 

Гарного настрою та досягнень!

 

«ЯК ПОБОРОТИ СВІЙ СТРАХ»

«Страх – це емоція, що виникає в ситуаціях загрози біологічному чи соціальному існуванню індивідуума і спрямована на джерело дійсної чи уявної небезпеки»

 В сучасних умовах життєдіяльності людини страх настільки поширене психологічне явище, що воно не потребує пояснень, кожний його знає з власного досвіду. Існування страху зумовлене біологічно, адже страх – це одна з умов існування високоорганізованих тварин. Завдяки страху вони відчувають небезпеку. Цілком нормально чогось боятися. Страх — це адаптивна властивість нашого організму, яка, в деякому роді, подовжує наше життя.

Невелика порція страху, у повсякденному житті, може бути корисною: вона тримає нас у напрузі та мотивує. Утім, коли страх і невпевненість затьмарюють розум, це може негативно вплинути на людину та завадити реалізації поставленої мети. Крім того, постійне занепокоєння, невпевненість у собі та ірраціональний страх, можуть викликати безліч проблем зі здоров'ям: проблеми травної системи, головний біль, депресію, високий кров'яний тиск та серцево-судинні захворювання.

Важливо бути в курсі власних страхів бо, якщо вони дійсно заважають нормальній життєдіяльності, то треба з ними щось робити.

Боротьба зі страхом:

  1. Визначіть страхи й невпевненості. Складіть список

Перший крок до ліквідації страху - його визнання. Для себе необхідно визначити, що саме змушує боятися: Невдача? Відмова? Страх виглядати безглуздо? Виступати на публіці? Після того, як страх буде визначений, потрібно сісти й подумати, чому ви боїтеся. Чи страхи є логічними, чи вони є просто продуктом ваших емоцій?

 

2. Перестаньте "надумувати"

Звичайно, це гарна звичка - обдумати ситуацію перед прийняттям важливого рішення. Але надто велике "думання", насправді, віддаляє вас від конкретних дій. Якщо ви не будете діяти, ви ніколи не зрушите вперед. Люди схильні до перебільшення в деяких ситуаціях. Не робіть з мухи слона. Не накручуйте себе.

 

3. Знайдіть в собі сильні сторони

  • ви нагадаєте собі про те, що у вас гарно виходить, і про те, що вам подобається в собі, ви отримаєте більше довіри й впевненості, а отже почнете відпускати свій страх.

 

 4. Тренуйтеся та гарно харчуйтеся

Усі ми знаємо, що фізичні вправи й здорова дієта дуже корисні для нашого організму. Здоровий спосіб життя також може поліпшити настрій та змусить почуватися спокійніше, збалансованіше й впевненіше. А це, насамперед, правильний спосіб перемогти занепокоєння і невпевненість.

 

5. Ставте собі мету

Без мети здається, що життя немає сенсу. Визначення мети може дати конкретний напрям та змусити піднятися над своїми страхами й дозволить досягти в житті того, чого ви самі бажаєте. Крім того, при досягненні поставленої мети, ви кожного разу отримуєте ще більше впевненості у собі.

 

Страх - це продукт розуму й внутрішньої боротьби.

Він немає нічого спільного із навколишнім світом.

 

 

 

Календарь
«  Март 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031