Пятница, 18.09.2020, 20:53
Приветствую Вас Гость | RSS

Бахмутський індустріальний технікум ДВНЗ "ДонНТУ"

Меню сайта

ПОРАДИ ПЕДАГОГАМ

ПАМ'ЯТКА

ПІДВИЩЕННЯ СТРЕСОСТІЙКОСТІ!

 

Щоб попередити стрес, варто займатися підвищенням своєї стресостійкості.

Для впевненого протистояння стресу, важливі декілька факторів:

 • ефективне планування часу;
 • схильність до оптимізму;
 • уміння розслаблятися;
 • розуміння своїх емоцій.

 

Внутрішній стрижень

Це словосполучення, мабуть, найбільш точно описує таке поняття, як стресостійкість. Тому використовуйте візуалізацію внутрішнього стрижня (аутотренінг).

Під час аутотренінгу уявляйте, що - ні сильний вітер, ні дощ, ні град не можуть змусити Вас зупинитися і зігнутися під впливом негоди. Ви продовжуєте йти до своєї мети, а негода поступово закінчується, і не завдасть Вам шкоди.

Управління емоціями

Вчитися контролювати гнів або роздратування.

На самому початку конфліктної ситуації постарайся розпізнати спалах гніву і під час стресу «загасити його».

Можете робити це подумки: уявіть, як Ваша емоція розгорається у вигляді багаття, а Ви виливаєте у вогонь чашку води. Така вправа, підвищує стресостійкість.

Не забувайте вчасно «випускати пар», якщо негатив, взяв над Вами верх. Після такого дня краще повністю викластися на тренуванні або по дорозі зайти в зал для занять боксом.

Альтернатива — це комедія, від якої Вам буде смішно або компанія з людиною, яка зможе Вас розвеселити.

 

Як підвищити стресостійкість!

 1. Завжди пам'ятайте, що можна впоратися з будь-якими труднощами.
 2. Промовляйте проблеми, порадьтеся з друзями або близькими, нехай вони розкажуть, як виглядає складна ситуація зі сторони.
 3. У важких обставинах беріть контроль над подіями у свої руки. Виховуйте відчуття особистого контролю над власним життям, беріть більше відповідповідальності на себе за те, що відбувається.
 4. Займайтеся підвищенням самооцінки і самоповаги. Адекватна оцінка своїх можливостей — це основа високої стресостійкості. Якщо Ви задоволені собою, то ніякий стрес не здатний вплинути на Ваш стан.
 5. Плануйте час. У питанні, як швидко підвищити стресостійкість, поради психологів і тренерів з тайм-менеджменту збігаються: немає цейтноту — немає стресу.
 6. Зробіть так, щоб минуле не турбувало Вас. Старі «незагоєні рани» значно знижують стресостійкість, і роблять Вас схильними до впливу не тільки минулого, алей сьогодення.
 7. Боріться зі страхами, позбавляйтесь їх. Неусвідомлені фобії переростають в відчуття постійної тривоги, а це — практично перманентний стрес.
 8. Робіть уроки зі своїх помилок і невдач, аналізуйте, що саме було зроблено неправильно, і як потрібно вчинити наступного разу.
 9. Вирішуйте проблеми по мірі їх надходження. Переживати сьогодні про те, як завтра пройде Ваша важлива зустріч — більш тривалий час піддавати себе стресу.

 

Самоконтроль і позитивний настрій

Не варто ставитися до стресових ситуацій бездумно і несвідомо. Щоб зрозуміти, як підвищити стресостійкість, виконуйте таку вправу:

Як тільки Ви відчуваєте нервове напруження, проаналізуйте свій стан і спробуйте привести його в норму: сповільнити серцебиття, налагодити нормальне дихання, направити потік думок у раціональне русло. Такий тренінг зменшить стрес і навчить протистояти йому.

Як можна рідше уявляйте собі негативний розвиток подій у ситуації, яка викликає у Вас тривогу. Навпаки — уявляйте, як все вже закінчилося, при цьому, з найкращим для Вас результатом.

 

Гарного настрою Вам, частіше Посміхайтесь!

 

 

«Профілактики емоційного вигорання»

 

1. Визначте для себе головні життєві цілі і зосередьте зусилля на їх досягненні.

2. Думайте про щось хороше, відкидайте погані думки. Позитивне мислення і оптимізм - це запорука здоров'я і благополуччя.

3. Щоранку, піднімаючись з ліжка, думайте про щось хороше, посміхніться, нагадайте собі, що все буде добре, а ви чарівні і прекрасні, у вас чудовий настрій.

4. Плануйте не тільки свій робочий час, а й свій відпочинок. Встановлюйте пріоритети.

5. Особливе місце відводите відпочинку і сну. Сон повинен бути спокійним, не менше 7-8 годин. Перед сном можна приготувати заспокійливу ванну з ароматними маслами.

6. Використовуйте протягом дня короткі паузи (хвилини очікування, вимушеної бездіяльності) для розслаблення.

7. Не згущуються хмари! Не робіть з мухи слона!

8. Керуйте своїми емоціями! Закрийте очі. Уявіть берег моря. Руки підніміть вгору і розведіть в сторону. Відчуйте силу енергії. Складіть руки на животі.

9. Не нехтуйте спілкуванням! Обговорюйте з близькими вам людьми свої проблеми.

10. Відпочивайте разом з сім'єю, близькими друзями, колегами.

11. Знайдіть місце для гумору і сміху у вашому житті. Коли у вас поганий настрій, подивіться кінокомедію, відвідайте цирк, почитайте анекдоти.

12. Не забувайте хвалити себе!

13. Посміхайтеся! Навіть якщо не хочеться (1-1,5 хв.).

14. Знаходьте час для себе: прийміть розслаблюючу ванну, почитайте улюблену книгу, зробіть косметичні процедури тощо! Влаштовуйте для себе невеликі свята!

15. Станьте ентузіастом власного життя!

16. Докладатимете кроки для усунення причин напруги.

17. Проблеми не потрібно переживати, їх потрібно вирішувати!

18. Умійте відмовляти ввічливо, але переконливо!

19. Якщо негативні емоції захопили вас під час спілкування, то зробіть паузу, помовчіть кілька хвилин, порахуйте до 10, вийдіть з приміщення, займіться іншим видом діяльності: приберіть папери на столі, поговоріть зі своїми колегами на нейтральні теми, підійдіть до вікна і подивіться в нього, розгляньте вуличний рух, небо, дерева, порадійте погоді, сонцю.

20. Робіть дні "інформаційного відпочинку" від ТБ і комп'ютера. Почитайте щось.

21. Відвідуйте музеї, виставки, театр, концерти.

22. Найкращим засобом для зняття нервової напруги є фізичні навантаження - фізична культура і фізична праця. Дуже корисним також є розслаблюючий масаж. Чудовим засобом досягнення внутрішньої рівноваги є йога, дихальна гімнастика, релаксація.

23. Музика - це теж психотерапія.

24. Подбайте про психотерапевтичний вплив середовища, яка вас оточує (колірна гамма). Добре заспокоюють нервову систему зелений, жовто-зелений і зелено-блакитний кольори. Добре, коли вдома стіни пофарбовані в ці кольори, або ж достатньо просто подивитися на будь-яку річ, якогось із цих квітів, - і нервову напругу поступово зменшиться.

25. Відпочивайте на природі, адже такий відпочинок чудово заспокоює нервову систему і робить людину добрішою.

26. Позитивний вплив на нервах систему і настрій має і спілкування з тваринами.

26. Зняти напругу також допоможе зміна діяльності, коли позитивні емоції від приємного заняття витісняють смуток.

27. Приділяйте належну увагу власному здоров'ю!

 

 

Вход на сайт
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Календарь
«  Сентябрь 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

БИТ ДонНТУ
uCoz