Історія Відокремленого структурного підрозділу «Бахмутський індустріальний фаховий коледж Державного вищого навчального закладу «Донецький національний технічний університет» вирізняється своїми давніми коріннями, які уходять ще у ХІХ ст. У далекому 1896 році в повітовому містечку Бахмуті Катеринославської губернії було організоване чотирирічне ремісниче училище, яке готувало кваліфікованих робітників-металістів. З 1910 року тут додатково відкрито однорічне електротехнічне відділення для підготовки електриків і механіків. У 1921 році ремісниче училище було перейменовано в професійно-технічну школу.

     ХХ століття стало періодом серйозних випробувань для технікуму: з одного боку, на тлі промислового зростання заклад став кузнею кадрів, з іншого – пекло Другої світової війни.

     У 1929 році профтехшкола реорганізована в Артемівський індустріальний технікум. У 1933 році з розвитком металургійної та вогнетривкої галузей на Донбасі за клопотанням голів вогнетриву Народного комісаріату важкої промисловості СРСР індустріальний технікум був перетворений в Артемівський кераміко-механічний технікум. До нього були переведені учні трьох силікатних технікумів: Київського, Луганського і Харківського.

     На жаль, мирне будівництво перервала Друга світова війна. Викладачі, студенти, випускники – усі пройшли крізь пекельне її полум’я.

     У 1944 році Артемівський кераміко-механічний технікум знов відкрив свої двері для бажаючих здобути професійну освіту. Директору Степану Єлісеєвичу Михайлову вдалося не тільки відновити напівзруйновані війною будівлі, а й перетворити заклад освіти в один з найвідоміших в Україні та СРСР. Випускники технікуму обіймали керівні посади як в рідному Артемівську (Бахмуті), так і далеко за його межами.

     У 1966 році заклад освіти знову пережив реорганізацію і повернув назву індустріального технікуму.

     Новий етап в житті коледжу пов'язаний із входженням у 2005 році до структури Донецького національного технічного університету.

     Сьогодні коледж готує фахівців на основі базової середньої і повної загальної середньої освіти, а також на основі професійно-технічної освіти.  Відповідно до реформ в освітній галузі випускники отримують освітньо-професійний ступінь  «фахового молодшого бакалавра». Здобути освіту можна за такими спеціальностями: «Галузеве машинобудування», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Хімічні технології та інженерія», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Економіка».
     Юридичними підставами для здійснення освітньої діяльності є ліцензії, сертифікати, Положення про Відокремлений структурний підрозділ «Бахмутський індустріальний фаховий коледж Державного вищого навчального закладу «Донецький національний технічний університет».

 

Календар

«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31